Spektakl „Wyzwolenie” w ramach projektu „Internetowy Teatr dla szkół”

Nowoczesna technologia oraz potrzeba obcowania z kulturą zaowocowały włączeniem się naszej szkoły do projektu realizowanego przez Telewizję Polską – „ Internetowy Teatr dla szkół”.
W dniu 23 listopada 2017 roku młodzież miała okazję po raz pierwszy zobaczyć sztukę transmitowaną na żywo: było to „Wyzwolenie” z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Odważny i przewrotny reżyser młodego pokolenia – Radosław Rychcik, w sposób nowatorski dokonał reinterpretacji dzieła Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja dramatu toczyła się w szkole, a główną osią fabularną utworu była „próba do spektaklu pt. „Polska Współczesna” oraz konflikty związane z ową próbą. Uczniowie, oglądając sztukę, zostali postawieni w obliczu ważnych pytań: co to znaczy „wyzwalać”?, czym jest polskość?, co determinuje naszą tożsamość narodową?
Pieczę nad techniczną stroną projektu sprawował Pan Profesor Janusz Kuczyński.
Z niecierpliwością będziemy czekali na kolejne transmisje sztuk teatralnych.

Joanna Karczewska