CHARYTATYWNY JARMARK DLA BEZDOMNYCH

To już tradycja, że pod koniec listopada Szkolny Klub Wolontariusza dołącza ze swoim stoiskiem do Jarmarku Różności, organizowanego w naszej szkole w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości 🙂 Zebrane fundusze są przekazane na zakup odzieży dla osób bezdomnych w ramach akcji MOPS „Zimą też może być cieplej”.

Tym razem, pierwszego dnia została przeprowadzona sprzedaż własnoręcznych wypieków, wspomagana pyszną kawą z bitą śmietaną i cynamonem. Obok stoiska można było wykonać również tatuaż z henny.

Młodzież z IV TE, biorąca udział w projekcie unijnym „Dobry klimat dla zawodowców”, przeprowadziła pierwszą w historii szkoły licytację, a zebrane fundusze przekazali właśnie na ten cel charytatywny 🙂

Drugiego dnia, rządy nad stoiskiem przejęli uczniowie z klas III TI i II TI oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowywali pyszne hamburgery, a zebrane pieniądze dołączyli do puszki dla bezdomnych.

Dzięki tej wspaniałej współpracy zebraliśmy w tym roku 544 zł i 20 gr!!!!

Serdecznie dziękuję wolontariuszom, którzy przygotowali stoisko oraz dyżurowali przy nim, uczniom klasy IV TE i p. Dżulii Radułow za pomysł licytacji oraz Samorządowi Uczniowskiemu za dobre chęci i zaangażowanie we wspólną inicjatywę! <3

Natalia Warzyńska