Wymiany polsko-niemiecka 2018, kolejna wizyta w zaprzyjaźnionej szkole w Oldenburgu

W dniach 14.-20.06 br. grupa uczniów z naszej szkoły  wzięła udział w kolejnej edycji wymiany polsko-niemieckiej. 18 osób z opiekunkami: Martą Kobyłecką i Edytą Chrustowską – Pawluś spędziła tydzień w zaprzyjaźnionej szkole Berufliche Schule w Oldenburgu.

Tematem tegorocznego spotkania była sztuka fotografii. Wzięliśmy udział w warsztatach fotograficznych ( zdobywając cenne informacje nt.: jak zrobić dobre selfie?), zwiedzaliśmy hanzeatycką Lubekę, spędzaliśmy czas z naszymi „Gastfamilien”, robiliśmy mnóstwo zdjęć. Efekty naszej pracy można było obejrzeć na zorganizowanej w ostatnim dniu pobytu wystawie w holu szkoły.

Wymiana nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia organizacji PNWM  (Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży)

Czekamy na rewizytę gości z Niemiec we wrześniu.

 

Marina w Heiligenhafen nad Bałtykiem (an der Ostsee)

 

Zabytkowa Lubeka

 

Tu można zjeść tort marcepanowy i kupić marcepanowe pamiątki. Lubeka słynie z marcepanów

 

Oldenburg in Holstein. W tej miejscowości znajduje się nasza szkoła partnerska Berufliche Schule

 

Nasza polsko-niemiecka grupa