Dzień Otwarty

21 maja w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku odbył się Dzień Otwarty. O godzinie 9:00 gościliśmy uczniów gimnazjum a o godz. 12:00 dla uczniów szkoły podstawowej.

Po oficjalnym przywitaniu zaprosiliśmy wszystkich do udziału w programie „Warto rozmawiać o Ekonomie”.

Podczas tego spotkania poruszyliśmy ważny problem jakim jest hejt. Czy warto mówić w szkole o hejcie i walce z nim w celu prewencji? Debatę prowadzili uczniowie naszej szkoły, którzy odpowiadali na pytania związane z Ekonomem. Przekonywali, że każdy człowiek ma prawo do wyrażania własnego zdania, własnej opinii. Nie oznacza to, że mamy mieć na wszystko taki sam pogląd. Dlatego zapraszamy do szkoły, która pokazuje, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także budowaniu reputacji.

Po części oficjalnej zaprosiliśmy uczniów do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Kierunki, które oferuje szkoła, przedstawiliśmy podczas warsztatów tematycznych. Warsztat ekonomiczny prezentujący technikum ekonomiczne, kierunek, który umożliwia podejmowanie działań w ramach gospodarki rynkowej. Absolwent ma możliwość kontynuowania nauki na studiach ekonomicznych, biznesowych, administracyjnych jak i podjęcia pracy w bankach, firmach ubezpieczeniowych, urzędach statystycznych, skarbowych, administracji lokalnej, biurach rachunkowych, działach kadrowych i finansowych firm, może również rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Kolejny warsztat odwiedzany przez gości to warsztat informatyczny. To kierunek z naszej oferty utożsamiany z  programowaniem, tworzeniem grafiki komputerowej, obsługiwaniem lokalnych sieci komputerowych, projektowaniem i administrowaniem bazami danych a absolwent po jego ukończeniu dokonuje wyboru kierunku studiów spośród szerokiego wachlarza ofert uczelni wyższych, utożsamianych z informatyzacją współczesnego świata.

Kolejne warsztaty, na które zaprosiliśmy, to oferta liceum ogólnokształcącego klasy biologiczno-chemicznej, klasy matematyczno-fizycznej i klasy lingwistycznej. Ukończenie oferowanych kierunków daje absolwentowi szereg możliwości począwszy od kierunków oferowanych przez politechniki po matematykę, fizykę jak również doskonalenie umiejętności w dziedzinie obróbki grafiki, dźwięku i wideo. Absolwent przygotowany jest do podjęcia studiów na kierunkach: medycyna, stomatologia, farmacja, weterynaria, psychologia, technologia żywienia, kosmetologia, fizjoterapia, biotechnologia. Absolwent klasy lingwistycznej ma możliwość podjęcia studiów na kierunkach humanistycznych m. in. na: europeistyce, dziennikarstwie, filologiach, politologii, socjologii, lingwistyce.

 

Dzień Otwarty minął, ale nasze drzwi są otwarte każdego dnia!!!!!

ZAPRASZAMY!!!!

[Not a valid template]