X Zorientowany Matematyk

W minioną sobotę 21 września w Lesie Klasztornym już po raz dziesiąty spotkała się młodzież ze szczecineckich szkół, aby wziąć udział w konkursie Zorientowany Matematyk. W tej edycji  wzięło udział 50 zespołów ze szkół podstawowych oraz 62 zespoły ze szkół średnich.

Bieg na orientację, rozwiązywanie zadań matematycznych oraz dobra zabawa to główne cele konkursu. W kategorii szkół podstawowych klasy V-VI pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 , zaś na trzecim miejscu uplasował się zespół ze Społecznej Szkoły Podstawowej. Następna kategoria to szkoły podstawowe klasy VII-VIII. W tej kategorii dwa pierwsze miejsca należą do zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 1, a trzecie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6. W kategorii liceum wszystkie trzy pierwsze miejsca należą do uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety , natomiast w kategorii technikum nie miał sobie równych nasz popularny EKONOMIK zajmując trzy pierwsze miejsca.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU!