Fizyka zmysłu wzroku – warsztataty z optometrii i biofizyki

W dniu 09-10-2019 uczniowie klas 3b1 i 3b2 LO uczestniczyli w warsztatach z optometrii i biofizyki zmysłu wzroku. Zapoznali się z możliwościami kształcenia  w zakresie optometrii, zarówno w ramach studiów wyższych, jak również studiów podyplomowych. Dowiedzieli się jakie są najpowszechniejsze wady wzroku, poznali metody przesiewowe ich wykrywania oraz sposoby ich korygowania.

Każdy z uczniów przeprowadził na sobie  proste testy na zbieżność widzenia, ostrość barw oraz na widzenie stereoskopowe. Za pomocą refraktometru, w parach badali  głębię widzenia. Było sporo zabawy, ale przede wszystkim bardzo ciekawe zajęcia praktyczne.

Wykład i ćwiczenia przeprowadziła pani Katarzyna Kazubowska z Gabinetu „Ortooptyka „ Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Szczecinku.

Opiekunem zajęć była pani Izabela Baryło