Internetowy Teatr dla Szkół Spektakl „Don Kichot”

Nasza szkoła kontynuuje udział w projekcie realizowanym przez Telewizję Polską – Internetowy Teatr dla Szkół . W ten sposób chcemy podkreślić, zanikającą w gonitwie za konsumpcyjną, łatwą rozrywką-  potrzebę obcowania z kulturą.

W dniu 30 października 2019 roku młodzież miała okazję zobaczyć sztukę transmitowaną na żywo: był to „Don Kichot”  z Teatru Pinokio w Łodzi. Reżyser Konrad Dworakowski zmierzył się z historią Rycerza Posępnego Oblicza. Spektakl łączył w sobie komizm i tragizm, doskonale został zachowany groteskowy, parodystyczny klimat oryginalnej powieści Cervantesa. Uczniowie, oglądając sztukę, zostali postawieni w obliczu pytania: jaki wpływ na życie ludzie ma rozdźwięk między kreacją a realnym światem?

Pieczę nad techniczną stroną  projektu sprawował  Pan Profesor Janusz Kuczyński.

Joanna Karczewska