II miejsce w X Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Best of the Best”

W dniu 12 grudnia 2019 r odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Best of the Best” od dekady organizowany przy 1 LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. W eliminacjach szkolnych przeprowadzonych w ZS nr 1 im. KEN w dniu 26 listopada wyłonionych zostało trzech uczestników półfinału konkursu – Jakub Szkolnik z klasy 3 TI 2 (nauczyciel p. Ewa Pawenta), Adam Różański z klasy 2 TI 2 (nauczyciel p. Ewa Dyl) i Grzegorz Kuczyński z klasy 4 TI (nauczyciel p. Joanna Kapica).Podczas etapu półfinałowego uczestnicy ze wszystkich szkół średnich powiatu musieli napisać dyktando w języku angielskim oraz test znajomości użycia języka angielskiego. Jury wyłoniło 8 uczestników ścisłego finału, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły Adam i Grzegorz. W etapie ustnym przedstawiane zostały prezentacje na temat „ What couldn’t I live without” (bez czego nie mógłbym żyć), radzono sobie ze znajomością różnic pomiędzy brytyjską i amerykańską odmianą języka angielskiego, tłumaczono zdania na język polski i odpowiadano na pytania. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom znajomości języka angielskiego i tym bardziej cieszy fakt, iż ostatecznie, decyzją międzynarodowego jury X Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, Grzegorz Kuczyński zajął drugie, a Adam Różański siódme miejsce.

Wielkie gratulacje dla naszych finalistów i ich nauczycieli 😀