Wycieczka do Berlina

W dniu 20 grudnia 2019r. odbyła się wycieczka szkolna do Berlina, w której wzięło udział  46 uczniów i 4 nauczycieli opiekunów. Podczas wycieczki odwiedziliśmy interesujące miejsca takie jak Futurium (muzeum przyszłości), pełne bardzo ciekawych wystaw, interaktywnych prezentacji i nowoczesnych wynalazków. Kolejną atrakcją było Ritter Sport Bunte Schokowelt Berlin (fabryka czekolady), gdzie znajdowało się wiele różnych, pysznych smaków słynnej czekolady. Następnie odwiedziliśmy kopułę Reichstagu, z której było widać imponującą panoramę Berlina. Neorenesansowy budynek został zbudowany w latach 1884-1894 według projektu Paula Wallota. Korzystając z audio-przewodnika dowiedzieliśmy się co nieco o historii powstania budynku i innych ciekawych faktach dotyczących stolicy Niemiec. Na samym końcu naszej wycieczki odwiedziliśmy Alexanderplatz, na którym tradycyjnie, co roku organizowany jest przepiękny jarmark świąteczny. Spędziliśmy wspólnie czas na zwiedzaniu, fotografowaniu i kupowaniu pamiątek. Za opiekę dziękujemy nauczycielom Barbarze Kubów, Dorocie Dorożyńskiej, Ewie Pawencie i Ewie Dyl.